Kvalitná spodná bielizeň z jemných materiálov si zaslúži výnimočnú starostlivosť. Aktuálne rady platia ako pre podprsenky, tak aj pre nohavičky, tangá, korzety a iné podobné výrobky.

Osobitnú pozornosť si zaslúžia podprsenky, ktoré sú vystužené kosticami alebo sú vopred vytvarované. Košíčky nežmýkajte, len zľahka postláčajte, vráťte do pôvodného tvaru a nechajte voľne usušiť. V žiadnom prípade nesušte bielizeň v sušičkách na bielizeň alebo na radiátore. Pred praním je vhodné podprsenku zapnúť na háčiky, aby nedošlo k zaháknutiu, a tak poškodeniu vytiahnutím nití z tkanín, najčastejšie čipiek. Mnohí odborníci odporúčajú prať podprsenky ručne, a to v jemnom pracom prostriedku tekutého charakteru, šampóne, prípadne stačí použiť ekologické mydlo. Najvhodnejším riešením starostlivosti o podprsenky je voda s neutrálnym PH.

Pranie v práčke môže byť taktiež šetrné za predpokladu, že použijete špeciálny program na ručné pranie alebo na 30 stupňov. Niektoré podprsenky môžu zmeniť tvar pod vplyvom príliš horúcej vody, preto je vlažná alebo studená voda tým najlepším riešením. Spodnú bielizeň môžete vkladať do textilného pracieho vrecka, ktorý zabráni prípadnému vypadnutiu kostice a poškodenia nielen bielizne, ale aj bubna práčky.

Ďalej samozrejme dodržiavajte pokyny na ošetrovanie uvedené na štítku prádla.

Nezabudnite, že každá spodná bielizeň má obmedzenú životnosť a bežné opotrebovanie bielizne nie je dôvodom na reklamáciu. Zo záruky sú vyňaté chyby a poškodenia výrobku, ktoré vznikli nesprávnym zaobchádzaním, nesprávnym používaním alebo nesprávnym ošetrovaním výrobku.

Veríme, že bielizeň z Mojepradlo.sk Vám dlho vydrží ako nová a budete s ňou spokojní. Pre prípadné otázky môžete využiť mail info@mojepradlo.sk alebo kontaktovať nás telefonicky na +421 907606558.