Kúsok oblečenia, ktorý nesmie chýbať v šatníku žiadnej ženy.

Podprsenka prechádzala transformáciou už od nepamäti. Najprv to bol len pás látky, ktorý si ženy omotávali okolo hrude. Potom nasledovali korzety, ktoré sa preslávili hlavne na kráľovských dvoroch. Korzety neskôr nahradili šnurovačky. Prvá podprsenka, ktorá už bola podobná tej súčasnej vznikla v Amerike v rodine vynálezcu parníka, kde si dcéra tohto pána vyrobila podprsenku z dvoch vreckoviek a ozdobných stužiek a dala si to patentovať.

Ako každé oblečenie, aj podprsenka má rôzne podoby. V dnešnej dobe už rozlišujeme klasické podprsenky, push-up podprsenky, ktoré majú funkciu maximálne zdvihnúť prsia a tým  vzbudzujú ilúziu bujného poprsia, kosticové podprsenky, ktoré preferujú ženy s väčším poprsím pre lepšiu oporu pŕs, bardotky, ktoré nesú názov po slávnej modelke a herečke Brigitte Bardot, multifunkčné podprsenky, ktoré môžeme nosiť na viacero spôsobov, tehotenské a materské podprsenky, ktoré ocenia tehotné ženy ale aj novopečené mamičky, hlavne kvôli ich komfortnosti a v neposlednom rade aj športové podprsenky, ktoré si pochvaľujú hlavne ženy, ktoré sa aktívne venujú športu či už ženy, ktoré majú väčšie poprsie.

Výhodou športovej podprsenky je, že drží poprsie spolu a tým zabraňuje mnohým zdravotným problémom, ktoré sa pri kombinácii klasickej podprsenky a športu môžu objaviť. Pri športe s klasickou podprsenkou môže dôjsť k natiahnutiu prsného väziva, preťaženiu svalov na šiji čo vedie nepochybne k zdravotným komplikáciám krčnej chrbtice či migréne. Práve preto musíme veľmi opatrne zvážiť aj výber športovej podprsenky.

Musíte si vybrať správnu veľkosť a zistiť, či je vhodná pre Vaše poprsie, či Vás neškriabe, neťahá alebo či sa neposúva. Mala by byť zo vzdušného materiálu, ktorý dobre odvádza vlhkosť a pokožka v tom prípade môže voľne dýchať. Určite by to mal byť prírodný materiál, a nie žiadne syntetické materiály, ktoré nedovoľujú pokožke dýchať. Ramienka by mali byť širšie a nemali by sa zarezávať do pokožky, odporúča sa aby boli na chrbte prekrížené pre lepšiu oporu prsníkov. Pri výbere športovej podprsenky je potrebné aj zvážiť na aký typ športu ju chcete používať.

Vo všeobecnosti je známe, že čím športovo náročnejší šport robíte, potrebujete podprsenku s vysokou až maximálnou podporou. Takéto podprsenky by mali využívať aj ženy, ktoré majú väčšie košíčky aj keď robia šport menej náročný.

Takže keď ste žena športovo založená alebo žena, ktorá ma bujné poprsie, určite si zadovážte športovú podprsenku, ktorá ochráni Vaše poprsie, ktoré je symbolom Vašej ženskosti.